Diploma in Foreign Policy and Security Studies – program dyplomowy z ekspertami z USA

Data rozpoczęcia i zakończenia wydarzenia

2024-03-14 - 2024-07-11

Lokalizacja

Nazwa obiektu: Online - MS Teams
Ulica i numer: Online - MS Teams
Miasto i kod: Online - MS Teams

Organizator

Center for American Studies i Center for European Studies

Opis wydarzenia

Szanowni Państwo!

Center for American Studies ma zaszczyt zaprosić Państwa do wzięcia udziału w programie dyplomowym z zakresu polityki zagranicznej i nauk o bezpieczeństwie z ekspertami ze Stanów Zjednoczonych: “Diploma in Foreign Policy and Security Studies”.

Wojna na Ukrainie i wojna Izraela z Hamasem przewartościowały postrzeganie polityki bezpieczeństwa.

Dotychczasowe zagrożenia, takie jak np terroryzm, ustąpiły miejsca pełnowymiarowym konfliktom.

Do właściwego zrozumienia współczesnych procesów zachodzących w polityce międzynarodowej niezbędna jest rzetelna wiedza.

“Diploma in Foreign Policy and Security Studies” to program oparty na transatlantyckiej platformie wymiany myśli i współpracy akademickiej, która pomoże zrozumieć najważniejsze procesy zachodzące w obszarze bezpieczeństwa i polityki zagranicznej.

Program “Diploma in Foreign Policy and Security Studies” składa się z pięciu 90-minutowych kursów (z sesjami Q&A) z amerykańskimi ekspertami, a podsumowany jest międzynarodową konferencją naukową z udziałem ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa i polityki zagranicznej.

Ukończenie całego programu uprawnia do otrzymania “Diploma in Foreign Policy and Security Studies”.

KIEDY?

Kursy składające się na program “Diploma in Foreign Policy and Security Studies” odbywają się w miesięcznych odstępach od marca do lipca 2024 w następujących terminach:

• 14.03.2024 (czwartek od 18:30 do 20:00 CET) – kurs nr 1
• 11.04.2024 (czwartek od 18:30 do 20:00 CET) – kurs nr 2
• 17.05.2024 (piątek od 18:30 do 20:00 CET) – kurs nr 3
• 13.06.2024 (czwartek od 18:30 do 20:00 CET) – kurs nr 4
• 11.07.2024 (czwartek od 18:30 do 20:00 CET) – kurs nr 5

CET to czas warszawski (polski).Wszystkie kursy i konferencja będą odbywać się online na platformie Microsoft Teams.


DLACZEGO WARTO?

✓ Zrozumiesz problemy polityki zagranicznej i bezpieczeństwa w Europie Środkowo-Wschodniej i Izraelu/Palestynie oraz rolę Stanów Zjednoczonych w obu regionach.
✓ Uzyskasz dostęp do fachowej wiedzy naukowej z zagadnień, które zdominowały przestrzeń publiczną.
✓ Staniesz się częścią transatlantyckiej platformy wymiany opinii.
✓ Rozwiniesz kompetencje językowe, które przydadzą Ci się w pracy zawodowej i środowisku międzynarodowym.
✓ Weźmiesz udział w międzynarodowej konferencji naukowej z ekspertami z najlepszych amerykańskich uniwersytetów (udział bierny w konferencji jest dla uczestników programu bezpłatny).


DIPLOMA IN FOREIGN POLICY AND SECURITY STUDIES PROGRAM

1. Why Ukraine Must Win: The Importance of Fighting Bad Political Mythology in the Arena of Contemporary International Relations and Strategic Policy, Dr. John Patrick Higgins – University of Łódź (14 marca 2024).

2. The Israel-Hamas War: International Implications and U.S. Response, Prof. David Jones – University of Warsaw (11 kwietnia 2024).

3. What Is The Role of Foreign Economic Aid in U.S. Foreign Policy? Why Does the U.S. Give Foreign Aid? When Does Aid Cause Development and When It Doesn’t?, Dr. Svet Derderyan – University of Colorado Boulder (17 maja 2024).

4. The War in Ukraine: International Significance and Implications, Prof. Jaro Bilocerkowycz – University of Dayton Ohio (June 13).

5. What the 2024 U.S. Elections Means for Eastern Europe, Dr. Collin Anderson – University at Buffalo New York (11 lipca 2024).

CO JEŚLI SPÓŹNIE SIĘ Z ZAPISAMI LUB BĘDĘ MIAŁ PROBLEMY Z INTERNETEM PODCZAS SPOTKANIA? 

Przygotowaliśmy specjalne rozwiązanie, dzięki któremu nawet jeśli spóźniłaś/eś się z zapisami na program lub z jakiejkolwiek innej przyczyny nie mogłaś/eś wziąć udziału w danym kursie w sposób synchroniczny (łącząc się w czasie rzeczywistym), damy Ci możliwość odtworzenia kursu w dogodnym dla siebie czasie (w przeciągu miesiąca od dnia kursu).

Rozwiązanie to wynika z naszego zrozumienia przerw w dostawach prądu i innych problemów technicznych.

Jeśli znajdziesz się w tego typu sytuacji, prosimy o kontakt z koordynatorem programu, panem Piotrem Wójciakiem, pod adresem wojciak@cfasofficial.com.


PROWADZĄCY

Jaro Bilocerkowycz – University of Dayton Ohio

Prof. Jaro Bilocerkowycz uzyskał tytuł licencjata na Eastern Illinois University oraz tytuł magistra i doktora na University of Washington. Zajmuje się Ukrainą, Rosją, polityką europejską, bezpieczeństwem narodowym USA i stosunkami międzynarodowymi. Jego publikacje obejmują: “Soviet Ukrainian Dissent: A Study of Political Alienation”; Rozdział w "The Problem of Sexual Trafficking in Post-Communist Europe”; “Children's Human Rights – Progress and Challenges”; "A New Cold War Emerges as Russia Launches Full Scale Invasion of Ukraine”. Przyczynił się do powstania 23 artykułów w World Book Encyclopedia, jak również artykułów dla Encyclopedia Americana i Encyclopedia of Ukraine. Obecnie Jaro Bilocerkowycz jest profesorem nadzwyczajnym nauk politycznych na Uniwersytecie w Dayton w Ohio.

Collin Anderson – University at Buffalo (New York)

Dr. Collin Anderson ukończył licencjat oraz napisał doktorat na University at Buffalo, a tytuł magistra na University of New York. Jego zainteresowania skupiają się na polityce europejskiej oraz bezpieczeństwie i strategicznych badaniach nad pozycją Stanów Zjednoczonych na świecie. Na uniwersytecie prowadzi zajęcia z takich przedmiotów: Polityka Europy Wschodniej, Rosyjska Polityka Zagraniczna, Problemy Stosunków Międzynarodowych czy Porównawcza Polityka Zagraniczna. Jest autorem książek “Changes in Russian Propaganda: A Qualitative Comparison of Soviet and Russian Propaganda:, “The Influence of State-run Media on Peace Treaty Stability” oraz “The Influence of State-run Media on Civil War Severity”. Collin Anderson jest członkiem American, Midwest and Southern Political Science Association. Obecnie jest profesorem na University at Buffalo, New York.

Svet Derderyan – University of Colorado Boulder

Dr. Derderyan ukończył ekonomię i stosunki międzynarodowe z wyróżnieniem na Hamilton College w Nowym Jorku, zaś tytuł doktora nauk politycznych uzyskał na University of North Carolina Chapel Hill. Wcześniej pracował jako konsultant w MarketBridge w Waszyngtonie i Toronto w Kanadzie jako analityk bankowości inwestycyjnej w Merrill Lynch w Nowym Jorku oraz jako asystent legislacyjny w Senacie Stanów Zjednoczonych (Senacka Komisja Finansów USA, Sen. Max Baucus D-MT). Wykładał politykę amerykańską na Wake Forest University i stosunki międzynarodowe na Elon University. Jego ostatnia współautorska publikacja, “Measuring International Authority: A Postfunctionalist Theory of Governance, Vol. III” (2017) wyjaśnia ewoluujący autorytet i strukturę 76 najbardziej znaczących organizacji międzynarodowych od lat 50. XX wieku. Oprócz badań i zajęć ze studentami, Dr. Derderyan wygłosił wiele prelekcji na temat korupcji, stosunków europejsko-rosyjskich i amerykańsko-rosyjskich w epoce postzimnowojennej oraz postaw obywatelskich w promowaniu demokracji. Dr. Svet Derderyan jest wykładowcą nauk politycznych na University of Colorado Boulder oraz na University of Denver.

David Jones – University of Warsaw

Profesor David Jones uzyskał stopień doktora na State University of New York w zakresie zarządzania publicznego i uzyskał habilitację na Uniwersytecie Warszawskim w dziedzinie nauk politycznych. Od 2005 roku pracuje na Uniwersytecie Warszawskim. Jest także wykładowcą na Norwich University, Military Academy of the State of Vermont, gdzie wykłada globalną dyplomację korporacyjną i komunikację międzykulturową w środowisku międzynarodowym. Autor wielokrotnie nagradzanych publikacji naukowych m.in: “Four Eagles and a Dragon: Successes and Failures of Quixotic Encirclement Strategy in International Relations (London, Bloomsbury, Plc.)”. Specjalizuje się w polityce zagranicznej Stanów Zjednoczonych zarówno w ujęciu współczesnym, jak i międzynarodowym.

John Patrick Higgins – University of Łódź

Dr John Patrick Higgins jest ekonomistą, socjologiem i doktorem nauk prawnych zajmującym się problemami ze styku prawa, historii, ekonomii i nauk o polityce. Absolwent George Mason University i Virginia Polytechnic Institute and State University, obecnie związany jest z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetetu Łódzkiego ora Centrum Myśli Politycznej i Prawnej im. Alexisa de Tocqueville'a. Jest autorem wielu prac na tematy prawnicze, ekonomiczne i społeczne. Swoje wieloletnie doświadczenie zawdzięcza również pracom nad redakcją anglojęzycznych książek, raportów i artykułów.


JĘZYK SZKOLENIA

Program realizowany jest w języku angielskim. Prowadzący dołożą wszystkich starań, aby kursy były intuicyjne i zrozumiałe dla nie natywnych użytkowników języka angielskiego.
Ewentualne wątpliwości i skomplikowane terminy zostaną wyjaśnione w czasie rzeczywistym.


CERTYFIKAT

Wszystkie nasze szkolenia są oficjalnie certyfikowane.
Każdy uczestnik w razie ukończenia co najmniej 4 z 5 kursów Diploma in Foreign Policy and Security Studies – włączywszy w to udział bierny (jako słuchacz) w konferencji “International Conference on Foreign Policy & Security Studies” – otrzyma cyfrowy dyplom poświadczający ukończenie 16-godzinnych studiów (Diploma in Foreign Policy and Security Studies).Cyfrowy dyplom w formacie PDF można następnie wykorzystać do samodzielnego wydruku, umieszczenia w CV lub na portalu LinkedIn czy aplikowania na rozmaite stanowiska pracy, uczelnie i granty.

Do dyplomu może zostać dołączony transkrypt z oceną w razie przystąpienia przez Uczestnika do testu końcowego (udział w teście nie jest obowiązkowy, jednakże jest on niezbędny dla uzyskania transkryptu).


KOSZT UDZIAŁU

W razie wniesienia opłaty z góry w pierwszej puli zapisów (czyli do godz. 23.59 dnia 5 marca 2024 roku), czesne za udział w programie to tylko 319 PLN

Po tym terminie czesne za cały Diploma in Foreign Policy and Security Studies wynosi 599 PLN (III pula)

- Link do bezpiecznych e-płatności (karta, Przelewy24, BLIK):
buy.stripe.com/aEU6oFcCdb636cwf3i


Opłatę wnieść można także przelewem na konto bankowe w PLN:
Center For American & European Studies
32 2530 0008 2022 1070 0570 0001
NestBank

Tytuł przelewu: Diploma Foreign Policy in English –

Istnieje oczywiście możliwość otrzymania faktury VAT (faktury wystawiamy po zaksięgowaniu wszystkich wpłat). Prosimy o umieszczenie prośby o wystawienie faktury w formularzu rejestracyjnym.


REJESTRACJA

Rejestracja na program odbywa się poprzez poniższy formularz:
https://forms.gle/SA3cqsAn34F4MFDR6To wszystko! Formularz automatycznie generuje potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia.Radzimy nie zwlekać z rejestracją. Liczba miejsc jest ograniczona.


PYTANIA?

Wszelkie pytania prosimy kierować mailowo do Koordynatora szkolenia, pana Piotra Wójciaka, na adres: wojciak@cfasofficial.comPan Piotr z przyjemnością Państwu pomoże.

Do zobaczenia!

Opłaty za uczestnictwo:

I pula 319 zł, II pula 499 zł, III pula 599 zł

Strona internetowa:

www.cfasofficial.com/cfas/foreignpolicy

Diploma in Foreign Policy and Security Studies – program dyplomowy z ekspertami z USA
Ta strona korzysta z cookies aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce: Polityka cookies Akceptuję