Data rozpoczęcia i zakończenia wydarzenia
2023-11-24 - 2023-11-24
Lokalizacja
Nazwa obiektu:
Ulica i numer:
Miasto i kod: Lublin
Organizator
Fundacja TYGIEL
Opis wydarzenia
IX Ogólnopolska Konferencja Naukowa KRIMED "Metody badawcze w kryminalistyce i medycynie sądowej" to próba określenia aktualnej roli medycyny sądowej i kryminalistyki w postępowaniu karnym przede wszystkim w obliczu nowych technik i metod badawczych oraz spojrzenie na psychopatologiczne aspekty przestępstwa. Ponadto celem Konferencji KRIMED jest stworzenie forum dla wymiany wiedzy i doświadczeń między uczestnikami oraz prezentacji najciekawszych i najnowszych osiągnięć w kryminalistyce i medycynie sądowej oraz zwiększenie świadomości wśród studentów dotyczącej istotnej roli medycyny sądowej i kryminalistyki w edukacji, sądownictwie oraz ich umiejscowienia w procesie karnym.
Informujemy, że w ramach Konferencji KRIMED „Metody Badawcze W Kryminalistyce I Medycynie Sądowej” odbędą się Warsztaty pt.: „Poligraf (wariograf) = wykrywacz kłamstw?”.
Podczas Warsztatów Prowadzący wprowadzi nas w zagadnienia prawne umożliwiające prowadzenie psychofizjologicznych badań poligraficznych w kontekście spraw karnych. Omówi, jakie zmiany reakcji fizjologicznych organizmu (niewoluntarystyczne – kontrolowane przez autonomiczny układ nerwowy) są rejestrowane podczas tego typu badań. Wyjaśnione zostanie również, że sygnały pochodzące z danych reakcji są odbierane za pomocą specjalnych czujników instalowanych na ciele człowieka, a następnie dane te są przetwarzane na wykresy w układzie współrzędnych, które wyświetlają się ekspertowi na ekranie komputera wyposażonego w specjalistyczne oprogramowanie. Następnie na podstawie wystandaryzowanego systemu oceniania ekspert jest w stanie wydać opinię odnośnie reakcji osoby poddanej badaniu. Podczas warsztatów zostanie m.in. udzielona odpowiedź na nurtujące pytania: „Czy da się oszukać poligraf ?”, „Czy istnieje wykrywacz kłamstw ?”. Na zajęciach zostanie przeprowadzony również test demonstracyjny z wykorzystaniem poligrafu komputerowego będącego na wyposażeniu Laboratorium Badań Poligraficznych Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach.
Warsztaty poprowadzi dla Państwa dr Arkadiusz P. Szajna – prawnik, ekspert w dziedzinie psychofizjologicznych badań poligraficznych, członek Zarządu oraz Przewodniczący Komitetu Prawnego Polskiego Towarzystwa Badań Poligraficznych, a także kierownik Laboratorium Badań Poligraficznych Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach.
Opłaty za uczestnictwo:
od 399 zł
Strona internetowa:
