Data rozpoczęcia i zakończenia wydarzenia
2020-10-15 - 2020-10-17
Lokalizacja
Nazwa obiektu:
Ulica i numer:
Miasto i kod:
Organizator
Organizator: Fundacja Wspierania Chirurgii im. prof. dr. hab. Feliksa Skubiszewskiego || Organizator wykonawczy: Wydawnictwo Czelej Sp. z o.o.
Opis wydarzenia
Szanowni Państwo,
W związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce i na świecie oraz w trosce o Państwa bezpieczeństwo podjęliśmy decyzję o zmianie formuły 2. Kongresu Chirurgii Minimalnie Inwazyjnej. Pozostajemy przy terminie 15-17 października 2020 roku, zmieniamy jedynie formułę naszego spotkania na Kongres Online. Dołożymy wszelkich starań, by program merytoryczny oraz dyskusje dopasować do wirtualnych możliwości tak, aby mogli Państwo jak najpełniej uczestniczyć w wydarzeniu.
W trakcie Kongresu będzie można zadawać pytania korzystając z czatu, a odpowiedzi zostaną udzielone przez zaproszonych ekspertów w czasie przeznaczonym na dyskusje. Będzie możliwość odwiedzenia wirtualnych stoisk Partnerów Kongresu a także uczestniczenia w wirtualnym wieczorze artystycznym.
Wszystko po to, byśmy mimo trudnej obecnie sytuacji, mogli się spotkać, wymienić doświadczeniami i korzystać ze światowej eksperckiej wiedzy.
Dla środowiska polskich chirurgów rok 2020 jest szczególnie ważny. Wtedy bowiem przypada 170. rocznica urodzin i 100. rocznica śmierci Profesora Ludwika Rydygiera – naszego rodaka, wielkiego patrioty, a zarazem jednego z najwybitniejszych chirurgów polskich, współtwórcy nowoczesnej chirurgii w kraju i na świecie. Profesor Ludwik Rydygier 140 lat temu jako pierwszy w Polsce przeprowadził zabieg wycięcia odźwiernika z powodu raka żołądka. Jako znakomity operator wprowadzał nowe metody leczenia choroby wrzodowej żołądka, był także twórcą oryginalnej metody usuwania gruczołu krokowego. Niektóre z wprowadzonych przez niego technik operacyjnych (z zakresu między innymi kardiochirurgii, chirurgii plastycznej, ortopedii, urologii, leczenia nowotworów żołądka i odbytnicy) stosuje się do dziś. Profesor Ludwik Rydygier w 1889 roku zorganizował pierwszy zjazd chirurgów polskich z trzech zaborów, przede wszystkim zaś był inicjatorem i współtwórcą Towarzystwa Chirurgów Polskich.
Składając hołd Profesorowi Ludwikowi Rydygierowi i uwzględniając fakt, że techniki minimalnie inwazyjne dotyczą nie tylko chirurgii ogólnej, ale i wszystkich dyscyplin zabiegowych, podjęliśmy decyzję, by do uczestniczenia w kolejnych Kongresach Chirurgii Minimalnie Inwazyjnej zachęcić lekarzy innych specjalności. Stąd pomysł zaproszenia do udziału w drugiej edycji towarzystw naukowych reprezentujących specjalistów z zakresu torakochirurgii, urologii, ginekologii, chirurgii dziecięcej, chirurgii naczyniowej, neurochirurgii, a także Sekcji Chirurgii Bariatrycznej i Metabolicznej, Sekcji Chirurgii Endoskopowej oraz Sekcji Wideochirurgii Towarzystwa Chirurgów Polskich.
W programie kongresu przewidziano interdyscyplinarne sesje naukowe z udziałem wybitnych ekspertów z całego świata, reprezentujących wszystkie powyższe specjalności zabiegowe. Swój udział w drugiej edycji potwierdziło już wielu światowej sławy pionierów w zakresie technik minimalnie inwazyjnych.
Serdecznie zapraszamy,
Profesor Marek Jackowski
Prezes Towarzystwa Chirurgów Polskich
Kongres pod patronatem Towarzystwa Chirurgów Polskich
Opłaty za uczestnictwo:
100 zł-220 zł