Data rozpoczęcia i zakończenia wydarzenia
2021-10-14 - 2021-10-15
Lokalizacja
Nazwa obiektu: Konferencja online (Google Meet)
Ulica i numer:
Miasto i kod:
Organizator
Katedra Socjologii, Psychologii i Komunikacji w Zarządzaniu Politechniki Częstochowskiej
Opis wydarzenia
Celem konferencji jest wieloaspektowa i interdyscyplinarna debata nad zagadnieniami dotyczącymi współdziałania i współdzielenia na poziomie indywidualnym, wewnątrzorganizacyjnym oraz międzyorganizacyjnym.
We współczesnym świecie coraz większego znaczenia nabierają dobra niematerialne, a także pozaekonomiczne formy kapitału, takie jak kapitał społeczny bądź kulturowy. Mimo kurczenia się różnego typu zasobów surowcowych w skali świata, powstaje coraz więcej zasobów niematerialnych. Konsekwencją tego są dylematy dotyczące zarówno ich redystrybucji, jak i wykorzystania. Wyzwaniem staje się również aktywizowanie jednostek, podmiotów gospodarczych i instytucji publicznych do współdziałania w celu efektywniejszego, bardziej sprawiedliwego i dającego satysfakcję dostępu do zakumulowanego kapitału we wszelkich jego formach.
Ponieważ zjawiska te zachodzą na wielu płaszczyznach, organizatorzy konferencji zapraszają do udziału i dyskusji przedstawicieli różnych dziedzin nauki, w szczególności socjologii, psychologii, zarządzania, prawa oraz ekonomii. Formuła konferencji przewiduje również udział praktyków inicjujących współpracę i współdziałanie między obywatelami, przedsiębiorstwami, instytucjami publicznymi i organizacjami pozarządowymi.
Główne tematy konferencji:
1. Człowiek w sytuacji współdziałania i współdzielenia się
2. Współpraca w zarządzaniu przedsiębiorstwami
3. Potencjał współdziałania i współdzielenia się w instytucjach publicznych i organizacjach społecznych
4. Współpraca i współdzielenie się w sytuacji lockdownu
Artykuły pokonferencyjne zostaną opublikowane w monografii wydanej przez Wydawnictwo Politechniki Częstochowskiej (Artykuł rejestrowany jako "Rozdział w monografii" = 20 pkt.)
WAŻNE DATY:
15.07.2021 przyjmowanie zgłoszeń wraz z abstraktem artykułu
21.07.2021 potwierdzenie przyjęcia zgłoszonego tematu
01.09.2021 wniesienie opłaty konferencyjnej
15.09.2021 nadesłanie pełnych tekstów (zgodnie z wymaganiami edytorskimi dostępnymi na stronie internetowej konferencji)
07.10.2021 przesłanie przez organizatorów pełnego programu konferencji
Opłaty za uczestnictwo:
450 PLN