Media kościelne w polskim systemie medialnym

Organizator
Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Instytut Neofilologii i Komunikacji Społecznej Politechniki Koszalińskiej

Data / godziny wydarzenia
2012/04/19 – 2012/04/20
All Day

Opłata(y) za uczestnictwo
400 zł

Strona internetowa wydarzenia
www.id.uw.edu.pl/zasoby/pliki/Badania/kzew/med_kosc_zap.pdf

 

Opis wydarzenia

Podstawowym celem konferencji jest próba ukazania aktualnego stanu funkcjonowania tych mediów kościelnych, które są częścią systemu medialnego. Cele szczegółowe zawierają pytania o struktury tej części systemu, wspólne nurty tematyczne, stosunek do rynku mediów, postęp technologiczny, odbiór społeczny.
Obrady Konferencji odbywać się będą w ramach sesji plenarnej oraz dwóch paneli tematycznych.

W sesji plenarnej o problematyce powiązań mediów kościelnych z systemami medialnymi proponuje się podjęcie w szczególności następujących zagadnień:

  • Media masowe w doktrynie i programach kościołów i wspólnot religijnych.
  • Ustrojowo – prawne uwarunkowania swobody działania mediów kościelnych.
  • Kryteria integracji komunikacji medialnej kościołów i wspólnot religijnych z systemami medialnymi.
  • Wpływ cyfryzacji i informatyzacji na funkcjonowanie mediów kościelnych w polskim systemie medialnym.

Sesje tematyczne obejmować będą dwie grupy problemowe:

  • Dzienniki i czasopisma kościelne na rynkach prasowych.
  • Zaawansowane technologie informatyczne w kościelnych mediach elektronicznych.

Więcej informacji na stronie internetowej konferencji.